TED2007
Paola Antonelli: Disain kui kunst
New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumi disainiosakonna kuraator Paola Antonelli jagab oma vaimustust eriilmelise disaini vastu.
TED2007
New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumi disainiosakonna kuraator Paola Antonelli jagab oma vaimustust eriilmelise disaini vastu.
TED2007
David Gallo näitab hämmastavat videot võrratutest ookeanisügavustes elutsevatest mereloomadest nagu värvust muutev tindikala, tundmatuseni maskeeruv kaheksajalg ja neoontulesid vilgutavad kalad, kelle kõrval kahvatuvad ka parimad ärikeskuste reklaamtulbad.
TED2007
Gever Tulley, Nokitsemise Kooli asutaja, loetleb viis ohtlikku asja, mida sa peaksid lubama oma lastel teha. Ettekanne TED Ülikoolist 2007.
TED2007
Larry Lessig, neti kõige kuulsam jurist, tsiteerib enda väites meie loomekultuuri taaselustamisest Philip Sousat, taevalikke autoriõiguseid ja "ASCAP kartelli".
TED2007
Steven Pinker näitab graafikutel, kuidas vägivald on iidsetest aegadest kuni tänaseni langenud. Kuigi Iraagile ja Darfurile mõeldes võib see tunduda ebaloogilisena, väidab ta, et me elame praegu kõige rahulikumal perioodil meie liigi ajaloos.
TEDGlobal 2007
William Kamkwamba oli vaid neljateistaastane, kui ehitas oma pere jaoks tuulegeneraatori. Noor Malawi leiutaja tegi tuuliku valmis raamatust leitud lihtsate jooniste järgi, kasutades materjaliks äravisatud ja ülejäänud masinaosi. Intervjueerija Chris Anderson.
TED2002
Alustades lihtsa looga sipelgast, päästab filosoof Dan Dennett valla ideede hävitava tulva, luues jõulise raami meemide olemusele: mõisted, mis on otseses mõttes elus.
TED2004
Dan Gilbert, author of Stumbling on Happiness, challenges the idea that we'll be miserable if we don't get what we want. Our "psychological immune system" lets us feel truly happy even when things don't go as planned.
TEDGlobal 2005
Psühholoog Barry Schwartz võtab sihikule valikuvabaduse, ühe lääne ühiskondade keskse tõekspidamise. Schwartzi arvates on valikute rohkus pigem halvav kui vabastav ning tekitab pigem rahulolematust kui õnne.
TED2006
Maailma paremaks mõistmiseks on suureks abiks andmed ja statistika. Kuidas saame aga riikide ja rahvusvahelistes organisatsioonide poolt kogutud andmeid leida ja isuärataval moel serveerida? Spordisõbra kirglikkuse ja teadlase mõttekiirusega Rootsi statistikaguru, Karolinska Instituudi professor Hans Rosling näitab oma 2006. aastal Californias peetud TEDx kõnes, kuidas tava-arusaamad nn arengumaade kohta enam ammu paika ei pea, sest andmed kõnelevad hoopis muud, ning kuidas oskus leida ja kasutada avalikke andmed maailma parandada aitab. Roslingi eestvedamisel loodud Mindgap Foundation just nende teemadega tegelebki.
TED2004
Susan Savage-Rumbaugh töö bonobodega, kes mõistavad inimkõnet ja on võimelised omandama oskusi tuginedes vaatlusele, sunnib meid ümber hindama, kui suur osa erinevate liikide võimetest on bioloogiliselt määratletud ja kuivõrd sõltuvad need kultuurilistest kontaktidest.
TED2005
Mis teeb inimese edukaks? Kas nutikus? Või lihtsalt vedamine? Ei kumbki. Analüütik Richard St. John on koondanud aastate jooksul tehtud intervjuud kokku 3-minutiliseks slaidiprogrammiks, mis paljastab tõelise edu saladused.
TED2006
Sir Ken Robinson esitab lõbusa, kuid samas liigutava selgituse selle kohta, miks on vaja haridussüsteemi, mis loomingulisust alavääristamise asemel edendaks
TED2005
Leiutaja, ettevõtja ja visionäär Ray Kurzweil selgitab rohkete ja põhjendatud detailide abil, miks 2020-ndateks on meil ümber kavandatud inimaju ning nanobotid haldavad teie teadvust.