TED Talks with Estonian transcript

Lisa Feldman Barrett: Sa ei ole oma emotsioonide ori, neid tekitab su aju

TED@IBM

Lisa Feldman Barrett: Sa ei ole oma emotsioonide ori, neid tekitab su aju
5,299,612 views

Kas on võimalik kellelegi näkku vaadates öelda, mida ta tegelikult tunneb? Kas kõik inimesed kogevad õnne, kurbust ja ärevust samamoodi? Mis üldse on emotsioonid? Viimased 25 aastat on psühholoogiaprofessor Lisa Feldman Barrett kaardistanud näoilmeid, skaneerinud ajusid ja analüüsinud sadu psühholoogia-alaseid uuringuid, et aru saada, mis need emotsioonid siis päriselt on. Ta jagab meiega oma aastatepikkuse uurimistöö ja annab võtme, kuidas me kõik saaksime olla hoopis rohkem oma emotsioonide suunajad, vähendades nii emotsionaalset vaeva ja stressist põhjustatud kannatusi.

Sue Jaye Johnson: Mida me lastele seksi kohta ei õpeta

TED Residency

Sue Jaye Johnson: Mida me lastele seksi kohta ei õpeta
3,419,225 views

Vanematena on meie ülesanne õpetada oma lastele ka seksiga seonduvat. Siiski on lisaks “nendele” asjadele, mis puudutavad eelkõige bioloogiat ja paljunemist, palju muudki, mida võiksime neile oma keha tunnetamise ja aistingute kohta rääkida. Sue Johnson räägib südamlikult ja avameelselt sellest, kuidas saaksime lapsevanematena viia jutuajamise “nendest” asjadest uuele tasemele. Ta tutvustab “nende” teemade käsitlemise versiooni 2.0, selgitades, kuidas saaksime õpetada lastele oma füüsilistele aistingute tunnetamisele häälestumist ning tunnetuslikku keeloskust, mis võimaldab neil kõneleda oma vajadustest ja emotsioonidest, ilma, et peaks end tundetulva all väljalülitama ja tundetuks muutuma.

Christopher Ategeka: Mida adopteerimine mulle andis

TEDGlobal 2017

Christopher Ategeka: Mida adopteerimine mulle andis
1,023,347 views

Talent on universaalne, kuid võimalused mitte, ütleb TED Fellow Christopher Ategeka. Selles kütkestavas, lootusrikkas kõnes räägib Ategeka oma loo sellest, kuidas ta lapsena adopteeriti ja kuidas adopteerimine andis talle võimaluse saada osa täiesti teistsugusest kultuurist, omandada haridus ja realiseerida oma potentsiaal. “Me ei pruugi saada lahti sallimatusest ja rassismist tänases maailmas,” ütleb Ategeka, “kuid kindlasti saame kasvatada oma lapsi nii, et nad kujundaksid positiivse, arvestava ja ühendatud maailma, kus valitseb armastus ja hoolivus.”

Mariano Sigman ja Dan Ariely: Kuidas saavad rühmad häid otsuseid teha?

TED Studio

Mariano Sigman ja Dan Ariely: Kuidas saavad rühmad häid otsuseid teha?
1,507,168 views

Teame kõik, et kui teeme otsuseid rühmadena, ei pruugi need alati õiged olla - ja mõnikord on need väga valed. Kuidas saaksid rühmad teha häid otsuseid? Neuroteadlane Mariano Sigman koos oma kolleegi Dan Arielyga on uurinud, kuidas me käitume otsuste tegemisel, viies läbi eksperimente rahvahulkadega üle maailma. Selles mõnusas, faktirohkes selgituses jagab ta nende katsete intrigeerivaid tulemusi - samuti vihjeid, kuidas need võiks mõjutada meie poliitilist süsteemi. Ajal, mil inimesed näivad olevat rohkem polariseeritud kui kunagi varem, võib parem arusaam rühmade käitumisest ja otsustamisest viia uutele huvitavatele viisidele luua tervem demokraatia, arvab Sigman.

Susan Robinson: Kuidas ma ei oska olla puudega

TED Residency

Susan Robinson: Kuidas ma ei oska olla puudega
1,458,794 views

Susan Robinson, kellel on kaasasündinud ravimatu geneetiline nägemispuue, on ametlikult pime (või piiratud nägemisega, nagu ta ise eelistab öelda), teisisõnu, ta kvalifitseerub “puudega” inimeseks, kuigi ta ise sellist sildistamist südamest põlgab. Selles humoorikas ja väga isiklikus kõnes puudutab särav Susan Robinson puuetega inimeste kohta käivaid eelarvamusi ja annab viis nõuannet, kuidas need puudest tulenevate eeldatavate piirangutega seotud ootused pea peale pöörata.

Michael Bierut: Kuidas teha raamatukogu, mis kutsub lapsed lugema

TEDNYC

Michael Bierut: Kuidas teha raamatukogu, mis kutsub lapsed lugema
1,850,983 views

Kui Michael Bierut paluti heategevusliku ettevõtmise raames disainima logo New Yorgi koolide raamatukogudele, ei osanud ta arvata, et sellest saab aastatepikkune köitev ja innustav projekt. Oma humoorikas ja ootamatuid pöördeid täis kõnes räägib ta sellest, kuidas plaanitust hoopis edukamalt ja ootamatute lahenduste varal õnnestus koolidesse tagasi tuua energia, õpihimu, kunst ja graafika. See sündis läbi raamatukogude renoveerimise, mis omakorda aitas pühendunud raamatukoguhoidjatel inspireerida tervet põlvkonda uusi lugejaid ja mõtlejaid.

Curtis "Wall Street" Carroll: Kuidas ma õppisin vanglas lugema ja aktsiatega kauplema

TEDxSanQuentin

Curtis "Wall Street" Carroll: Kuidas ma õppisin vanglas lugema ja aktsiatega kauplema
5,811,223 views

Finantskirjaoskus ei ole lihtsalt tehniline oskus, see on elustiil. Curtis "Wall Street" Carroll on suurepäraseks eeskujuks kõigile, kel on olnud raskusi ühiskonnas hakkamasaamisega. Olles ise varastamiste ja röövimise eest vangis olnud, teab Caroll väga hästi, milline võim on rahal. Olles kirjaoskamatu, õppis ta vangis olles iseseisvalt lugema ja kirjutama ning aru saama aktsiaturust. Oma kõnes räägib ta väga lihtsast, kuid samas võimsast vahendist, mis aitaks nii kinnipeetuid kui ka neid, kes veel ei ole kuritegelikule teele läinud oskuslikumalt oma rahaga ümber käima ja seeläbi saama enesekindlamateks isiksusteks, paremateks kodanikeks ning edukateks ühiskonnaliikmeteks.

Casey Brown: Tunne oma väärtust ja küsi sellele vastavat tasu

TEDxColumbusWomen

Casey Brown: Tunne oma väärtust ja küsi sellele vastavat tasu
3,180,395 views

Sinu ülemus ei maksa ilmselt kunagi sulle sellist palka, mis sa vääriksid - makstakse selle järgi, kuidas nemad su väärtust hindavad. Võta kätte ja õpi ära, kuidas mõjutada nende mõtlemist ja arusaama sinu väärtusest. Hinnastamisnõustaja Casey Brown jagab õpetlikke kogemusi päriselust, kuidas oma väärtus esmalt enda kaoks selgelt defineerida ja siis ka see teistele selgelt kommunikeerida ning selle eest ka väärilist tasu saada.

Peggy Orenstein: Mida tähendab noorte naiste jaoks seksuaalne nauding?

TEDWomen 2016

Peggy Orenstein: Mida tähendab noorte naiste jaoks seksuaalne nauding?
3,668,105 views

Miks arvavad tüdrukud, et neil on küll vabadus väljendada oma seksuaalsust, kuid nad ei leia, et peaksid seda nautima? Kolme aasta jooksul intervjueeris kirjanik Peggy Orenstein 15- 21-aastaseid tüdrukuid seksuaalsuse teemadel, uurides nende kogemusi ja suhtumist seksi. Talle sai selgeks, et tüdrukud on seksuaalsuhtes naudingu saamise jätnud pigem tahaplaanile. Seetõttu kutsub ta üles nii vanemaid kui ka kooli tegelema nn orgasmilõhega ja rääkima tüdrukutega avameelselt juba päris varases eas nende kehast, seksist, naudingust, vastutusest ja lähedusest.

Adam Galinsky: Kuidas enda eest seista

TEDxNewYork

Adam Galinsky: Kuidas enda eest seista
6,470,165 views

Enda eest seismine on raske, isegi kui sisimas tead, et seda on vaja. Oma kõnes toob sotsiaalpsühholoog Galinsky värvikaid näiteid igapäevastest olukordadest, mis nõuavad meilt enesekehtestamist ja jagab võtteid, kuidas ennast oskuslikult ja teisi haavamata kehtestada, tulla toime keerulistes suhtlussituatsioonides ja suurendada seeläbi oma isiklikku potentsiaali.

Halla Tómasdóttir: Käes on aeg, et naised kandideeriksid presidendiks

TEDWomen 2016

Halla Tómasdóttir: Käes on aeg, et naised kandideeriksid presidendiks
1,023,888 views

Islandi predisentiks kandideeriunu Halla Tómasdóttir räägib talle omase soojuse ja humoorika lähenemisega sellest, kuidas tal õnnestus valimiskampaania käigus teha ära kallutatud meediale ja viia poliitiline debatt uuele tasandile, üllatades oma tugeva tulemusega kogu Islandi rahvast. Halla on inspireerivaks eeskujuks uue põlvkonna liidritele. “Me võime saada ükskõik kelleks, kui vaid seda tahame,” kinnitab ta oma kõnes. “On oluline, et naised kandideeriksid.”

Julie Lythcott-Haims: Kuidas kasvatada edukaid lapsi kasvatamisega liialdamata

TED Talks Live

Julie Lythcott-Haims: Kuidas kasvatada edukaid lapsi kasvatamisega liialdamata
4,800,231 views

Oma lastele iga hinna eest ülikõrgeid ootusi püstitades ja nende iga sammu etteplaneerides teevad vanemad lapsele tegelikult karuteene. Vähemalt nii näeb asja kogenud kasvatusteadlane ja kahe teismelise ema Julie Lythcott-Haims. Selles südamlikus ja hea huumoriga vürtsistatud esinemises kutsub Stanfordi Ülikooli esimeste kursuste dekaanina töötanud Julie Lythcott-Haims lapsevanemaid üles mitte nägema oma laste edukust pelgalt hinnetes ja õpitulemustes vaid pöörama oluliselt rohkem tähelepanu vanale heale kasvatusvõttele - tingimusteta armastusele, ning kindlasti tegelema sihipäraselt laste suurema kaasamisega igapäevastesse kodustesse toimetustesse.

Anthony Goldbloom: Kas masinad võtavad inimestelt töö?

TED2016

Anthony Goldbloom: Kas masinad võtavad inimestelt töö?
2,568,213 views

Masinõppe tulemusena suudavad kaasaegsed arvutiprogrammid teha juba märksa keerukamaid ülesandeid kui krediidiriski hindamine või posti sorteerimine. Masinate hooleks võib usaldada ka oluliselt nõudlikumaid ülesandeid, nagu kirjandite hindamine või haiguste diagnoosimine. Selline läbimurre tekitab aga paratamatult küsimuse, kas inimestele tulevikus enam tööd jätkubki? Anthony Goldbloom kirjeldab, milliseid töid hakkavad tulevikus tegema arvutid, tuues samas välja ka need ametid, millega tehisintellekt niipea hakkama ei saa.

Alexander Betts: Kuidas sai Brexit juhtuda ja mida nüüd teha?

TEDSummit

Alexander Betts: Kuidas sai Brexit juhtuda ja mida nüüd teha?
3,574,234 views

On piinlik, et ei suudeta näha, kuivõrd lõhestatud on meie ühiskonnad. Briti sotsiaalteadlase Alexander Bettsi hinnangul on Brexiti kasvulavaks olnud sügav ja seni märkamatuks jäänud lõhe ühiskonnas, mille ühel pool on need, kelles globaliseerumine tekitab hirmu ja teisel pool need, kes on globaliseerumise omaks võtnud. Mida aga tuleks nüüd selle hirmuga ja inimeste üha kasvava rahulolematusega valitsuse ja poliitikute suhtes peale hakata, vältides samas ksenofoobia ja natsionalismi õhutamist? Käesolev ettekanne annab hea võimaluse mõelda kaasa Bettsiga, kes mitte ainult ei kirjelda Brexiti tagamaid vaid annab neli lahenduskäiku Brexiti-järgseks tegevuseks, eesmärgiga saavutada ühtehoidvam ühiskond.

Brian Little: Kes oled sa tegelikult? Isiksuse mõistatus

TED2016

Brian Little: Kes oled sa tegelikult? Isiksuse mõistatus
9,968,069 views

Mis teeb sinust just sinu? Psühholoogidele meeldib rääkida iseloomujoontest või väljakujunenud seadumustest, mis teevad meist just need, kes me oleme. Brian Little’it huvitavad rohkem episoodid, mil me oma põhiloomusest kõrvale kaldume - vahel nõuab meilt seda meie sotsiaalne keskkond ja vahel nõuame me seda endalt ise. Professor Little kutsub kaasamõtlema ja märkama ootamatuid erinevusi introvertide ja ekstravertide vahel ning selgitab, miks inimeste isiksus on ehk mitmetahulisemgi, kui seda ise arvata osatakse.

Mariano Sigman: Sõnakasutus võib ennustada muutusi vaimses tervises

TED2016

Mariano Sigman: Sõnakasutus võib ennustada muutusi vaimses tervises
3,146,887 views

Kas inimese sõnakasutuse põhjal on võimalik prognoosida tema vaimset tervist või koguni ennustada vaimuhaigusi? Oma erakordselt põnevas kõnes selgitab neuroteadlane Mariano Sigman Vana-Kreeka ürikute sõnakasutust analüüsides leitud seaduspärasusi ja eneseteadvuse tekkeloo avastamist. Ta näitab, kuidas sõnad, mida nii kõnes kui kirjas kasutame, annavad märku sellest, mis toimub meie peas. Sigman töötas koos kolleegidega välja tekstis esinevate sõnade analüüsi meetodi, mille järgi on võimalik ennustada skisofreenia avaldumist. Sigmani sõnul on väga tõenäoline, et tema tiimi poolt väljatöötatud kvanitatiivne uurimismeetod võimaldab tulevikus teadusliku analüüsi abil prognoosida vaimset tervist.

Ameera Harouda: Miks sean end ohtu, et rääkida Gazast

TED2016

Ameera Harouda: Miks sean end ohtu, et rääkida Gazast
1,102,156 views

Kui Ameera Harouda kuuleb lõhkemas granaati või tulistamist, liigub ta koheselt sinnapoole. "Ma tahan olla kohal esimesena, sest neid lugusid lihtsalt peab rääkima," ütleb Gaza esimene naissoost vahendaja, "fixer", kes aitab ajakirjanikel oma armastatud kodumaal Gazas kaootilises sõjaolukordades ringi liikuda ja reportaaže teha. Harouda kõneleb sellest, mis teda motiveerib teda kaasa aitama Gaza elu ja kannatuste kajastamisel.

Christiana Figueres: Kuidas õnnestus sõlmida Pariisi kliimalepe

TED2016

Christiana Figueres: Kuidas õnnestus sõlmida Pariisi kliimalepe
1,194,337 views

Mida te teeksite, kui te saaksite ülesandeks päästa planeet Maa? Kui ÜRO tegi Christina Figueresele ettepaneku hakata Pariisi kliimakonverentsi (COP21) eestvedajaks, oli ta esimene reaktsioon ootuspärane: ta ei uskunud, et oleks võimalik jõuda kokkuleppele 195 riigi vahel ja panna paika ühine tegevuskava kliimamuutuste aeglustamiseks. Oma kõnes räägib Christina Figueres, kuidas ta pööras pessimismi optimismiks, hoidis järjekindlalt optimistlikku joont ja suutis seeläbi saavutada ajaloo ühe kõige olulisema kliimaleppe.

Carol Fishman Cohen: Kuidas naasta tööle peale karjääripausi

TEDxBeaconStreet

Carol Fishman Cohen: Kuidas naasta tööle peale karjääripausi
3,217,633 views

Kui oled teinud oma karjääris pausi ja plaanid tööle tagasi minna, kas oleksid valmis esialgu leppima ka praktikakohaga? Karjäärinõustaja ja tööle naasmise ekspert Carol Fishman Cohen leiab, et praktika on töölenaasjatele suurepärane võimalus uueks alguseks. Cohen jagab oma kogemusi 40-aastase taasalustaja ja praktikandina. Ta räägib taasalustajate nõustamisest ja sellest, kuidas üha enam organisatsioone rakendab tööle naasjatele sobiva töökoha pakkumiseks uudseid ja paindlikke lahendusi.

Linus Torvalds: Mees, kes tegi Linuxi

TED2016

Linus Torvalds: Mees, kes tegi Linuxi
4,901,513 views

Linus Torvalds on tehnoloogiamaailmas kahe pöördelise arengu autoriks - esmalt sündis tema käe alt Linuxi tuum, mille varal toimib kogu internet ja seejärel tegi ta GITi, mis on lähtekoodi arendajate poolt kasutatav haldussüsteem. Eksklusiivses intervjuus TEDi kuraatori Chris Andresoniga avab Torvalds enda mõttemaailma ja selgitab oma tegevuse tausta, tuues muuhulgas välja need isikuomadused, mis on teda nende saavutusteni on viinud. “Ma ei ole mingi visionäär, olen lihtsalt insener,” selgitab Torvalds, “Mul ei ole midagi nende tegelaste vastu, kes pea kuklas kõndides tähti vahivad ja unistavad, aga mina vaatan enda ette maha ja kui märkan teel mõnd auku, siis parandan selle ära, et ma sinna sisse kukuks."

Thomas Peschak: Sukeldu ookeanifotograafi maailma

Mission Blue II

Thomas Peschak: Sukeldu ookeanifotograafi maailma
1,099,559 views

Uperpallitavad hiid-sarvikraid, sööstvad delfiinid, kihavad kalaparved ja matsutavad haid asustavad maailma ookeani pinna all, mida vähestel on võimalus näha. Looduskaitseforograaf Thomas Peschak külastab uskumatuid meremaastikke üle maailma ning tema fotod paljastavad need peidetud ökosüsteemid. "Ei saa armastada ega kaitsta miskit, mille olemasolust sa isegi ei tea," ütleb ta, Ühine Peschak'iga uues, kaasahaaravas TED kõne formaadis, kus ta jagab oma jahmatavat tööd ja unistust lugupidavast koosolust ookeaniga.

Robert Waldinger: Kuidas elada oma elu hästi? Kõige pikaajalisema õnneuuringu tulemused.

TEDxBeaconStreet

Robert Waldinger: Kuidas elada oma elu hästi? Kõige pikaajalisema õnneuuringu tulemused.
31,511,567 views

Mis aitab meil olla õnnelik ja terve kogu elu? Kui sa arvad, et see on kuulsus ja raha, siis mõtled samuti nagu paljud teised, kuid psühhiaater Robert Waldingeri uurimus näitab, et sa eksid. Waldinger juhib uurimisrühma, kes tegeleb juba 75-aastat kestnud teadusuuringuga, mille fookuses on täiskasvanute areng ja elukäik. Seeläbi on tal erakordselt hea ligipääs andmetele, mis kõnelevad õnnelikkusest ja rahulolust. Oma esinemises jagab ta kuulajaga teadusuuringu kolme kõige olulisemat järeldust koos aegade jooksul kinnitust leidnud soovitustega rahuldustpakkuva, pika ja õnneliku elu kujundamiseks.

Cesar Harada: Kuidas ma õpetan lapsi teadust armastama

TED Fellows Retreat 2015

Cesar Harada: Kuidas ma õpetan lapsi teadust armastama
1,776,679 views

Cesar Harada õpetab Hong Kongi Harbour Schoolis igamehe-teadust ja leiutamist uuele põlvkonnale keskkonnaaktivistidele. Oma klassiruumi on ta sisse seadnud suurde tööstushoonesse, kus elava kujutlusvõimega lapsed saavad tegutseda puidu, metalli, kemikaalide, aga ka elektriliste tööriistadega, et välja mõelda ja katsetada lahendusi maailma ookeane ähvardavatele ohtudega toimetulekuks. Sellise lähenemisega kinnistab ta oma vanematelt lapsepõlves kuuldud õpetust :"Toa võib küll segi ajada, aga pärast tuleb enda järelt ära koristada."

Alyson McGregor: Miks põhjustavad ravimid naistel tihti ohtlikke kõrvalnähte?

TEDxProvidence

Alyson McGregor: Miks põhjustavad ravimid naistel tihti ohtlikke kõrvalnähte?
1,594,282 views

Enamikku eelmisel sajandil heakskiidetud ja müügile lastud ravimeid on testitud ainult meessoost patsientidel, mis toob kaasa võimaliku vale-annustamise ja ootamatud negatiivsed kõrvalnähud naistel. Kliinilistes uuringutes on alles hiljuti hakatud arvestama oluliste füsioloogiliste erinevustega meeste ja naiste vahel. Erakorralise meditsiini arst dr Alyson McGregor neid erinevusi uuribki. Oma silmiavavas kõnes suunab ta meie tähelepanu sellele, kuidas meessoost katsealuste eelistamine on klinilistes uuringutes on mõjutanud ravimite toime ootamatuid kõrvalnähte naistel ja kuidas parem arusaamine meeste ja naiste erinevustest võimaldaks rakendada kõigi jaoks efektiivsemad ravimeetodeid. Järgides TED-i tunnuslauset "Ideed, mis väärivad jagamist" on TED algatanud programmi nimega TEDx. TEDx on kohalik üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust ja kannab tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-sündmus. TEDx üritus sisaldab nii TED-i kõnesid video vahendusel kui kõnesid elavas esitluses, et tekitada süvitsiminevat mõttevahetust ja suhtlust väiksemates gruppides. TED annab TEDx programmi jaoks üldiseid suuniseid, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud sõltumatult.

Bj Miller: Mis on elu lõpus oluline

TED2015

Bj Miller: Mis on elu lõpus oluline
10,470,704 views

Mida soovime kõige rohkem siis, kui meie elu hakkab lõpule jõudma? Paljude jaoks on see lihtsalt lohutus, austus ja armastus. Bj Miller on hospiitsis töötav arst, kes mõtiskleb selle üle, kuidas võimaldada oma patsientidele väärikas ja harmooniline elu lõpp. Kuulake seda liigutavat kõne, mis küsib olulisi küsimusi selle kohta, kuidas me surmast mõtleme ja elu austame.

Alaa Murabit: Mida mu usk tegelikult naiste kohta ütleb

TEDWomen 2015

Alaa Murabit: Mida mu usk tegelikult naiste kohta ütleb
3,804,611 views

Alaa Murabiti pere kolis Kanadast Liibüasse, kui Alaa oli 15-aastane. Enne seda tundis Alaa end vendadega võrdsena, kuid uues keskkonnas koges ta suuri piiranguid. Uhke moslemi naisena imestas ta, kas islamis on tõesti olemas vastav doktriin? Huumori, kire ja värskendava mässumeelsusega jagab ta oma avastusi islami ajaloost, toob näiteid naisjuhtidest ja räägib, kuidas ta algatas kampaania naiste õiguste eest võitlemiseks, kasutades Koraani värsse.

Roxane Gay: Halva feministi ülestunnistused

TEDWomen 2015

Roxane Gay: Halva feministi ülestunnistused
1,781,161 views

Kirjanik Roxane Gay tegi end halvaks feministiks nimetades nalja, sest tundis, et ta ei suuda eales olla nii perfektne, kui seda feministilt nõutakse. Ta mõistis aga, et tabas nõrka kohta. Selles mõtlemapanevas ja provokatiivses kõnes palub ta meil omaks võtta kõik feminismi tahud ning teha need väiksed valikud, mis lumepallina kasvades viivad suurte muutusteni.

Yassmin Abdel-Magied: Mida ütleb teile mu pearätt?

TEDxSouthBank

Yassmin Abdel-Magied: Mida ütleb teile mu pearätt?
2,259,470 views

Alateadlikud hoiakud on kultuuri alustalaks, millele tulenevalt kasvatusest ja välistest mõjuritest ühinevad ka meie eelarvamused. Taolised varjatud eelhoiakud mõjutavad aga kogu meie suhtumist ümbritsevasse. On viimane aeg oma eelarvamustele otsa vaadata ja mõelda järele, kuidas saaksime olla mõistvamad ning käituda arukamalt. Oma humoorika ja otsekohese esinemisega oskab Yassmin Abdel-Magied panna mõtlema, kuidas saada üle meid kammitsevatest pealiskaudsetest eelarvamustest.

Eluaegsed naised: Laul naistelt, kes kannavad eluaegset vanglakaristust

TEDxMuncyStatePrison

Eluaegsed naised: Laul naistelt, kes kannavad eluaegset vanglakaristust
1,406,661 views

Kõiki neid üheksat naist, kes laualavad selles kooris, on karistatud eluaegse vangistusega. Kuuleme nende esituses mõtlemapanevat laulu sellest, mida nad vangistuses tunnevad ja mõtlevad. See laul annab aimu nende lootustest, kahetsusest ning hirmudest. "Ma ei ole ingel," laulab üks eluagne, "kuid ma ei ole ka saatan." See video on salvestatud sõltumatul TEDx üritusel Muncy State vanglas. Esitus võimaldab heita mõtlemapaneva pilgu inende naiste maailma, kes on määratud karistust kandma kogu eluks ilma ennetähtaegse vabanemise võimaluseta.